Не одете никаде без чадор, дождот може да изненади и во следните денови

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен ветер од западен до југозападен правец. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Loading...

Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 27 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Како што додаваат од таму, утре времето ќе биде претежно стабилно и суво, со услови за краткотраен дожд на северозапад.

Од четврток попладне до петок до крајот на денот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *