НЕ ИМ Е ЛЕСНО: 13 факти за жените со големи гради

Сподели со своите пријатели

Доколку планирате врска со жена со големи гради, добро би било да ги имате на ум овие неколку работи, за подоцна да не се изненадите.

Loading...

Големите гради имаат свои предности, но и недостатоци. На пример, големите гради се осудени на живот во градник, а гравитацијата навистина не им помага да останат цврсти и подигнати без „помош“.

Од друга страна, многу е пријатно да ја потпрете главата на нив, да ги имате во раце или само да ги гледате.

 

 

Овие 13 работи што треба да ги знаете:

1. Понекогаш големите гради се помалку чувствителни од малите затоа немојте да се чудите кога е предиграта во прашање.

2. Иако градите се големи, брадавиците можеби се мали.

Loading...

3. Ќе мора да се помирите со фактот дека сите машки погледи ќе бидат насочени кон деколтето.

4. Трчањето им е проблематично, веројатно можете да погодите зошто.

5. Тие треба да ги поправаат градниците неколку пати на ден, дури и на јавни места. Тоа не го прават за да заведат, туку по некое време им е непријатно во градникот.

6. Лежењето на плажа на стомак за нив е речиси невозможна мисија, освен ако не направат две дупки под лежалката.

7. Како што можете да замислите, потпирањето на главата на големите гради е навистина удобно, на пр. додека го гледате натпреварот.

 

 

Loading...

8. Сакате да и го ставите градникот на глава, само колку да видите дали ви стои во корпите.

9. Сигурно ќе ви се пожали дека не може да најде соодветна маица или фустан бидејќи градите не и се вклопуваат внатре.

10. Мора да внимавате ако сакате да и купите долна облека – да не погрешите со големината.

11. Подгответе се нејзините гради да ви го одвлечат вниманието од други работи.

12. Може да ви се случи да ги најдете нејзините градници низ цела куќа.

13. Луксузот на одење без градник може да си го дозволи само дома, во повеќето случаи, пишува Cosmopolitan.