Натпреварот Работнички – Гостивар утре ќе се игра во Куманово

Сподели со своите пријатели

Дерби средбата од осмото коло од кошаркарската Суперлига на Македонија ќе се игра утре во Куманово, вака одлучи актуелниот шампион откако МКФ ја забрани за употреба нивната сала Градски парк.

Loading...

Досега Работнички натпреварите ги играше во Гостивар, но за да не му направи услуга на својот конкурент за втората позиција во табелата да игра пред своја публика, одлучиле мечот да го одиграа во Куманово.

Натпреварот ќе се одигра утре со почеток во 17:45 часот.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *