14.05.2019 09:35

Натпреварот Работнички – Гостивар утре ќе се игра во Куманово


Дерби средбата од осмото коло од кошаркарската Суперлига на Македонија ќе се игра утре во Куманово, вака одлучи актуелниот шампион откако МКФ ја забрани за употреба нивната сала Градски парк.

Досега Работнички натпреварите ги играше во Гостивар, но за да не му направи услуга на својот конкурент за втората позиција во табелата да игра пред своја публика, одлучиле мечот да го одиграа во Куманово.

loading...

Натпреварот ќе се одигра утре со почеток во 17:45 часот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments