Натпреварот Македонија – Португалија утре со пренос на плоштадот во Куманово

Сподели со своите пријатели

Натпреварот меѓу Македонија и Португалија утре ќе може да се проследи на видео бим на градскиот плоштад во Куманово.

Loading...

– Градоначалник и Совет на Општина Куманово Ве покануват утре во 20:30 часот на градскиот плоштад на видео-бим заеднички да го проследиме натпреварот со Португалија и да навиваме ЗА НАША МАКЕДОНИЈА, напиша градоначалникот Максим Димитриевски на социјалните мрежи.

 

 

Никола Ивановски / фото: Инстаграм ФФМ