Наставничка од Куманово физички нападната од 70-годишник

Сподели со своите пријатели

Седумдесетгодишен кумановец вчера физички нападнал наставничка во основно училиште во Куманово.

Loading...

– На 14.06.2022 во 15.15 часот во СВР Куманово, 50-годишна наставничка во основно училиште во Куманово пријавила дека во кругот на училиштето била физички нападната од лицето Љ.К.(70) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот против Љ.К од ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Гром запали 500 бали слама во Старо Нагоричане