Наставничка имала секс со поранешното малолетно момче на нејзината ќерка 300 пати

Сподели со своите пријатели

Наставничката Џенифер Хокинс е обвинета дека пет години имала афера со поранешното момче на нејзината ќерка тинејџерка.

Loading...

Таа била учителка во средното училиште Вест Мур и средното училиште Бринк во Оклахома кога започнала врската со тинејџерот.

Полицијата на новинарите им соопштила дека наставничката имала секс со тинејџерот околу 300 пати, а дека често го вадела момчето од училиште во текот на денот.

Врската започнала кога тинејџерот излегувал со нејзината ќерка.

Обвинителката Остин вели дека гони сексуални злосторства повеќе од 20 години и потврди дека државниот закон им забранува на учениците  и вработените во областа да имаат секс, вклучително и кога ученикот ќе наполни возраст за согласност.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ватикан објави најнови информации за состојбата на Папата

Студентот им рекол на инспекторите дека Хокинс бил „манипулативен и контролирачки“ и дека двајцата имале секс повеќе од 300 пати.

„Имала големо влијание врз оваа жртва, особено поради природата на оваа врска, бидејќи таа била толку контролирачка“, вели обвинителот Остин.

Според судските документи, Хокинс ѝ кажал на полицијата дека жртвата исто така живеела со нејзиното семејство кога започнала врската.

Loading...

Хокинс беше уапсена и задржана во притворниот центар во округот Кливленд и сега се соочува со обвиненија за силување и сексуален напад од втор степен.