Наставничка го завела ученикот и го одвела дома: Ѝ се заканува робија поради силување

Сподели со своите пријатели

Ешли Вафл (22) добила работа на замена во средно училиште во Оклахома.

Loading...

Гласините стигнале до директорот

Само две недели откако дошла како заменик наставник, почнала да се допишува со ученикот (16), пишува New York Post.

Гласините за врската на наставничката и ученикот стигнале до директорот, кој ја известил полицијата.

Таа се соочува со 15 години затвор

Наставничката во два наврати имала секс со ученичкот во нејзиниот стан, откако претходно се допишувале преку Snapchat.

Штом се дознало, таа добила отказ. Полицијата ја приведе и ја чека судење.

Таа се соочува со 15 години затвор за две точки од обвинението за силување.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кина: Граѓаните можат да останат во изолација дома