Настапот на Лејди Гага кој расплака милиони луѓе ширум светот (видео)

Сподели со своите пријатели

Најемотивниот момент на доделување на Оскарите според многумина било зиведувањето на песната „Til It Happens to You“, која е направена за потребите на документарецот „The Hunting Ground“.

Гага пред настапот на социјалните мрежи напишала дека со неа ќе мисли на својата колешка Кеша која овие денови е во сите медиуми поради тужбата против продуцентот Др. Лука, кој наводно ја силувал.

На пејачката на сцена и се придружија 52 жртви на силување и заедно, држејќи се за раце ги добија овациите од публиката, а по настапот ретко кој остана рамнодушен.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.