26.08.2019 05:30

НАСА го истражува првиот злочин во вселената

Facebook Twitter Google+

НАСА ги истражува тврдењата дека астронаутот Ен Меклејн пристапувал до банкарската сметка на неговата поранешна партнерка од Меѓународната вселенска станица.

Можеби тоа е првиот извештај за кривично дело извршено во вселената.

loading...

МекКлејн признава дека пристапила по барање на ИС, но ги негира сите обвинувања, пренесува БиБиСи, повикувајќи се на напис на Њујорк Тајмс.

Нејзиниот поранешен партнер Самер Ворден, наводно, поднел тужба до Федералната комисија за трговија.

Таа за Њујорк Тајмс рекла дека открила што се случува откако станала љубобитна како Меклејн ги знаела деталите за тоа како ги троши парите, иако биле раздвоени и МекКлејн орбитира околу Земјата.

Астронаутот, кој се врати на Земјата, преку адвокатот изјави за Њујорк Тајмс дека само се грижи дали финансиите на семејството се во ред и има доволно пари за да ги плати сметките и грижата за синот на Варден, кого заедно го подигале пред разделбата.

Меклејн тврди дека ја користела истата лозинка што секогаш ја користела за време на нивната врска и не му било кажано да престане да пристапува во банкарската сметка на Ворден, пренесува Дејли Меил.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments