Направиле хаос на свадбата пред гостите: Таа ги рашири нозете, а тој се фрли во акција (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Компликациите и срамот на свадбите дефинитивно никогаш не завршуваат. Еден младоженец ги згрози корисниците на социјалните мрежи со танц кој многумина го опишаа како „срамен“.

Loading...

Видеото на кое играат младенците го преплави интернетот, а станува збор за оро кое како што многумина велат „ги преминало сите граници и мерки“. Дали невестата и младоженецот отидоа предалеку?

Иако на свадбите постојат различни обичаи, како фрлање бидермаер, вадење на невестата подвезица со заби, има и такви кои често се прават на несоодветен начин. Ваквите реакции предизвика овој пар. Невестата седела на стол со прстот во уста, додека младоженецот „душкал“ пред неа.

Сепак, сето тоа стигна до точка што невестата ја крена ногата и ја стави на рамениците на нејзиниот сопруг, без оглед на толпата гости кои стоеја околу нив. Младоженецот потоа заводливо ги лижел бутовите на својата партнерка, пред да ги рашири нејзините нозе пред изнервираната толпа гости на свадбата. Гостинот во видеото напиша:

– Младоженецот бил гладен! – стои на видеото.

Иако јасно се гледа дека гостите разговараат и уживаат во проводот, ова видео наиде на бројни осуди на интернет.

„Ова не се прави пред луѓе, а камоли на свадба“, „Срам ми е да го гледам ова, се срамам од тоа во нивно име“, „Замислете како се чувствува нејзиниот татко“,  „Можно ли е ова да го прават пред роднини?“, „Непријатно ми е, а само го гледам видеото“, „Уф“, беа само дел од коментарите.

 

Loading...
@ericunderwoodtiktok Bon appetite! 😋 #fyp ♬ original sound – EricUnderwoodTikTok