Направете си сами домашен лек против настинка, вируси и грип

Сподели со своите пријатели

Во сезоната на настинки и грип не мора секогаш да се трча во аптека.

Loading...

Овој напиток ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот и да ги ублажите симптомите од здодевната настинка и грипот.

Ќе ви бидат потребни:

1 црвен или жолт грејпфрут

2 портокали

1/4 лимон со кора

половина шолја за кафе вода

малку рендан ѓумбир

Loading...

Излупените портокали и грејпфрутот и лимонот со кора заедно со водата ставете ги во блендер и миксирајте ги две минути.

Подготвениот напиток пијте го наутро и навечер 10 дена.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *