Направен прстен со над 12.000 дијаманти (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Една компанија за накит, од Индија, „Renami Jewel“, влезе во Гинисовата книга на рекорди откако го направи прстенот со најмногу дијаманти во светот.

Loading...

Според основачот на оваа компанија, Харшит Бансал, тој добил идеја да го сруши овој рекорд пред две години, додека го учел занаетот со скапоцени камења во Сурат, на западот од Индија.

Овој прстен има неверојатни 12.638 дијаманти, и е уникатен. Се вика „Кадифа“ и уште се нарекува „Прстен на просперитет“.

Погледнете како изгледа на видеото подолу:

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *