Намирници кои ќе ве заситат во ноќните часови

Сподели со своите пријатели

Најчестите предупредување од нутриционистите и лекарите се избегнување на храна во доцните часови. Стресот, нервозата, седењето доцна навечер и ПМС понекогаш ја зголемуваат потребата за јадење. 

Но, секако има и исклучоци кои можат да се применат при вечерната стрвост.

Loading...

Леблебија, спанаќ, млечни производи и тајландски ориз можат да ја заситат вашата потреба за исхрана. Овие продукти се богати со нутритивна вредност, а се ниско калорични, препорачуваат нутриционистите.

Од друга страна го подобруваат сонот и ви даваат ситост.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.