13.07.2019 07:52

Наместо торта со ликот на Моана, добиле марихуана

Facebook Twitter Google+

Зелена торта со мотиви од марихуана пристигнала на адреса на едно семејство во Милеџвил во Џорџија, затоа што од слаткарницата погрешно ја разбрале нарачката.

Кенсли Дејвис, чиј омилен филм на е анимираната бајка „Моана“ сакала 25от роднден да го прослави со мотиви од своето омилено остварување.

loading...

Меѓутоа, кога нејзината мајка се јавила да порача торта, во слаткарницата ја разбрале марихуана.

Дедо по грешка им подарил торта со марихуана на медицински сестри

Дејвис на Фејсбук поставила фотографии од тортата која пристигнала, и рекла дека нејзината мајка хистерично се смеела кога ја видела тортата.

– Сите се смеевме, а ова дефинитивно ќе биде роденден на кој ќе се сеќавам. Жената која ја правела тортата се извинуваше и понуди да направи нова, но првата беше толку добра што не размислувавме за тоа, рекла славеничката.

фото: Фејсбук


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments