Намамиле другарка на забава, а потоа брутално ја претепале (видео)

Сподели со своите пријатели

Група тинејџерки од САД, брутално претепале своја другарка, откако ја намамиле на пижама – парти, за да ја нападнат и потоа снимката да ја објават на Твитер.

Loading...

Видео снимката покажува како четири девојки со раце и нозе ја тепаат 14 – годишната Наоми Џонсон откако ја фрлаат на под, а потоа истото видео решиле да го постираат на социјалните мрежи, по што родителите на девојчето решаваат да поднесат пријава за насилство.

Родителите се одлучиле да ја тужат мајката на девојчето во чија куќа се случила тепачката, со тоа што, наместо да спречи поголем инцидент, таа е обвинета дека на девојчињата им послужила и алкохол.

Истепаното девојче како што пренесува Унилад, веќе четири месеци по инциденот не оди на училиште, и се образува од дома, откако училиштетото воопшто не ги санкционирало насилничките.

 

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.