Намалена видливост поради магла во Крушево и на Стража

Сподели со своите пријатели

Во Крушево и на планинскиот превој Стража има намалена видливост поради магла.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека во Крушево видливоста е намалена до 100 метри, а на Стража од 20 до 40 метри.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива тековно по местимично влажни коловози.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. /МИА


Leave a Reply