Налетал на напуштена воена база, а таму го дочекало застрашувачко предупредување (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Момче открило напуштена воена база во околината на Лос Анџелес.

Loading...

Базата е конструирана поради заштита на западнот брег на САД од советските напади во времето на Студената војна.

Престанала да оперира во 1974 година.

„Ова е како во филмот „Ридовите имаат очи… застрашувачко“, рекол тој.

Момчето решило да ја истражи внатрепнсота на „засолништето“, а на што налетал погледнете на снимката.

Фото: Јутјуб принтскрин


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *