НАЈВПЕЧАТЛИВИ КОМПЛИМЕНТИ ЗА СЕКОЈ МАЖ: Издвоивме некои од најинтересните женски изјави

Сподели со своите пријатели

Кога ќе упатите комплимент на друга личност, ќе направите да се чувствува подобро, но и да оставите впечаток дека е одлична, со само една реченица.

Loading...

Исто така, комплиментите ја зголемуваат нашата самодоверба. Давањето убав комплимент нè охрабрува да го бараме доброто кај другите. Да се даде убав коментар е уметност само по себе.

 

 

Непосакуваните прават повеќе штета отколку добро, тоа што се премногу лични можат да уништат сè, додека многумина звучат присилно.

Мажите на „Редит“ ги споделија најимпресивните комплименти што им ги дале девојките, пренесува веб-страницата „Борд панда“.

Од „убава девојка која го фали шеширот“ и прави момчето да сака да го носи во следните три години, до изјавата дека „децата имаат среќа што тој им е татко“, издвојуваме неколку интересни женски изјави:

Loading...

1. Една соработничка со која одев до автобуската станица, ми рече: „Се чувствувам безбедно со тебе“, и како големо влакнесто момче со убиствен израз на лицето и длабок глас, тоа беше нешто апсолутно ново за мене. Поминаа 6 години и сè уште размислувам за тој комплимент.

2. Откако млада дама помина покрај мене, влегувајќи во ресторанот, застана, се сврте и ми рече да мирисам убаво. Се насмевнував цел ден.

 

 

3. За време на Ноќта на вештерките, ја соблеков маската и една девојка рече: „По ѓаволите, треба почесто да ја соблекуваш таа маска“. Слатка девојка.

4. Купив дуксер „црвенокоса“ и се допадна на најслаткото девојче во класот, сеуште го имам тој дуксер.

5. 21-годишник со ортодонт на поправка на фиксна протеза. Медицинска сестра која беше веројатно само неколку години постара од мене ми рече дека имам навистина убави сини очи, додека сите прсти и беа во мојата уста. Ќе го паметам тоа долго време.

Loading...

6. Еднаш еден пријател ме исмејуваше што носам капа. Непозната згодна девојка рече: „Не, убаво ти стои“. Ја носев таа капа скоро секој ден во следните три години, сè додека не се распадна.

7. „Имаш навистина убави вени“ – ми рече медицинската сестра за време на резултатите од тестот на крвта.

8. Девојка рече дека сум полн со разбирање.

 

 

9. Бев дете и една медицинска сестра ми рече, по обидот за самоубиство, дека Супермен не постои. Реалноста е дека повеќето луѓе не се грижат за мене. Морам да се грижам за себе, бидејќи никој друг нема. Морам да бидам свој херој и имам сила да го сторам тоа. Тоа беше тешка порака, но ми го спаси животот.

10. „Децата се навистина среќни што вие сте нивен татко“. Се прашував дали ми е добро како татко и се чувствувам некако депресивно, но кога го слушнав тоа од мојата слатка сопруга, знаев дека добро ми оди.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *