Најскапиот авионски билет на светот чини 22.670 евра – и постојано е распродаден

Сподели со своите пријатели

Повратниот авионски билет од прва класа на летот од Сан Франциско до Франкфурт моментално е најскапиот  во понудата на Луфтханза, изнесува 22.670 евра и постојано се распродава.

Loading...

Карстен Спор, извршниот директор на германската авиокомпанија, ја наведе цената на авионскиот билет како илустрација дека компанијата закрепнува по пандемијата на Ковид побрзо од очекуваното.

 

 

Спор зборуваше во историскиот Аеро клуб Вашингтон и рече дека Луфтханза може да се пофали со многу добри резултати, особено на летовите за Северна Америка.

Така Луфтханза го зголеми бројот на дестинации со кои лета за САД, а сега ги има 25, што е повеќе отколку пред пандемијата.

Германската авиокомпанија се фокусира на доверливост и точност, на карактеристики кои се компромитирани поради недостаток на персонал.

Loading...