Најмистериозна песна на интернет: Трае три минути, од 80те години, но никој не знае чија е (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Трае три минути и звучи како да потекнува од Европа во 80-тите години, но никој не знае чија е оваа песна.

Списанието „Ролинг Стоун“ ја нарече „најмистериозната песна на интернет“, а корисниците повеќе од една деценија се обидоа залудно да дознаат кој е нејзиниот изведувач.

Loading...

Потрагата стана вирална оваа година, благодарение на напорите на бразилскиот тинејџер кој ја популаризираше оваа мистерија на „Редит“ и „ЈуТјуб“.

Тоа е синт-поп песна и звучи како да е од Германија или друга европска земја од раните 80-ти.

Извесен Дариус С. од Вилхелмсхавен, Германија, кој претходно го интервјуираше Ролинг Стоун, ја сними својата омилена музика на ленти на радио.

Мистериозната песна се нашла на една од оние стари ленти – евентуално 1984 година – и стоела во фиоката со децении се додека сестрата на Дариус не пренесе дел од песната на интернет во 2007 година.

На крајот, се појавила целата песна како што пишува„Њузер“, веројатно затоа што ја споделиле со другите во потрага по потеклото на песната.

Но, по цело време поминато, нема одговор.

Списанието „Ролинг Стоун“ дури влегло во траг на диџеј во едно старо германско радио шоу од кое можеби е снимена песната, но тој немал идеја.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *