Најманипулативни хороскопски знаци: Особено внимавајте на Раковите

Сподели со своите пријатели

Во некои случаи, Ракот може да биде вашиот најлош кошмар. Тој е многу имагинативен и ќе ве обвини за сценарија што никогаш не се случиле. Скорпијата, пак, е мајстор за манипулација.

Loading...

Кога секој од овие пет знаци на Зодијакот ќе се најде во непријатни ситуации, тие најверојатно ќе дадат се од себе за да манипулираат со целата работа.

Некои од нив се посуптилни од другите, но сепак, треба да бидете претпазливи (или барем да внимавате на нив).

 

 

Скорпија

Иако е исклучително генијален, нека не ве залажува. Скорпијата е навистина недоверлива и мистериозна.

Да речеме, вашиот најдобар пријател, по долго пријателство, пронашол причина да не верува во вас. Тој тајно ќе започне да се дружи со други луѓе. На крајот ќе ја скршите главата, прашувајќи се што сте направиле погрешно.

Loading...

Скорпијата е исклучително љубоморна, одличен лидер е и крајно убедлива. Тој е мајстор за манипулација и го знае тоа.

Рак

Ракот е длабоко интуитивен, што, се разбира, може да биде благослов. Меѓутоа, во некои случаи, тоа може да биде вашиот најлош кошмар. Тој е многу имагинативен и ќе ве обвини за сценарија што никогаш не се случиле.

Тој може да најде причина да ве мрази за нешто што сте му го направиле кога сте имале пет години и лесно може да се увери дека сепак сте исти како тогаш.

 

 

Близнаци

Близнакот е крајно нерешителен и тој ја маскира таа неодлучност со донесување безбедни одлуки. Сепак, веднаш штом ќе се свртите, тој веројатно ќе ве обвини за одлуки што самиот ги донел.

Забавата е всушност најлошата атмосфера за Близнаците, бидејќи тој е исклучително друштвен и изгледа подготвен за сè што може да понуди ноќта.

Loading...

Тој вечер ќе оди дома со вас и подоцна веројатно ќе жали за сè што се случило.

Риби

Тие се целосно несебични и секогаш подготвени да помогнат. Понекогаш тие се толку очајни да им помогнат на другите да се запрашаат дали тоа го прават од себични причини. Лошата вест е дека понекогаш токму за тоа станува збор.

Рибите ќе сакаат да излегувате секоја вечер затоа што тој знае дека поминувате тешко време, но тој всушност ја користи вашата ранливост за да си ги олесни работите.

Подоцна ќе ви се пожали дека поради вас нивниот живот е во хаос, иако всушност таа сама го создала. Тој сака да ја игра жртвата.

 

 

Лав

Лавот е лудо страстен, но најмногу од сè, тој сака да биде главен. Тој е подготвен да се спротивстави на смртта тврдејќи дека е во право, дури и кога е целосно во грешка.

Loading...

Една работа што треба да се почитува е дека тој е искрен во однос на своите постапки. Ова важи и за ситуации кога е тотално манипулативно.

Стои зад своите постапки и не се срами да каже како се чувствува. Поради оваа причина, неговите постапки се многу позлобни и тешко се дешифрираат, пишува Атма.