Најмалку 8 мигранти се удавија, 15 исчезнаа на брегот на Тунис

Сподели со своите пријатели

Најмалку осум мигранти се удавија, а 15 се водат како исчезнати откако нивниот брод потона во близина на брегот на Тунис додека се обидуваа да го преминат Медитеранот кон Италија, јави туниското државно радио.

Loading...

Крајбрежната стража спасила 14 мигранти кои биле на преполн чамец, јавува Ројтерс.

Бродот потонал недалеку од градот Цеба, во регионот на Махди.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова е осомничениот за масакрот во Тајланд