Најмалку 34 загинати во лизгање на земјиште во Колумбија

Сподели со своите пријатели

Најмалку 34 лица загинаа во лизгање на земјиште во северозападна Колумбија, а девет се повредени, соопштија денеска официјални лица.

Loading...

Меѓу 34-те жртви, осум се малолетни, се наведува во соопштението на итната помош.

Автобус на јавен превоз во кој имало 33 лица, автомобил со шест лица и мотоцикл со две лица биле затрупани во недела во одрон.

Агенцијата АФП јави дека во спасувачката операција учествувале 80 луѓе и дека таа била завршена синоќа.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Анархисти во Рим запалиле автомобили на телекомуникациска компанија