Најмалку 22 лица загинаа во бродолом во Индија

Сподели со своите пријатели

Најмалку 22 лица загинаа кога туристички брод потона во јужната индиска држава Керала, соопшти утринава локалната полиција.

Loading...

„Најдовме 22 тела. Околу шест лица се во болница“, соопшти полицијата во градот Танур, каде синоќа се случи несреќата.

Во тек е спасувачка операција.

Официјални лица рекоа дека можеби имало околу 50 патници во авионот, што е повеќе од дозволеното. Меѓу патниците имало и голем број деца.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Илјадници луѓе се евакуирани од нивните згради во Кина поради огромни пукнатини