Најлесните 4 фризури за жени како спас од топлите денови: Изгледаат одлично (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Пунџата мора да изгледа убаво и малку неуредно и разбушавено во исто време, а тоа е токму нејзиниот посебен шарм.

Loading...

Покрај тоа, предноста на оваа фризура е тоа што не бара прекумерни вештини за стилизирање или специјални подготовки.

Еве четири генијални варијанти за сите љубители на „неуредните“ пинџи:

Неуредна пунџа со извлечении прамени околу лицето

Високата пунџа изгледа подобро ако извлечете неколку прамени околу лицето, особено ако имате подолги шишки. Ова и дава на оваа фризура романтична нота и се подмладува за миг.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emma Chen (@emmachenartistry)

Loading...

 

Класична разбушавена пунџа

Најпопуларната верзија на пунџата е многу класична. Тука, косата едноставно се крева во пунџа на врвот на главата – фризурата е подготвена. За да пунџата изгледа особено добро, косата треба да се чешла наопаку, а потоа да се врзува.

 

 

Ниска пунџа

Ниско-врзаната пунџа се става на задниот дел од главата, наместо на горниот дел од главата. Овде можете да користите густа гумена лента за да и дадете модерен допир на фризурата. Покрај тоа што изгледа многу елегантно, на ниската пунџа и дава дополнителна поддршка.

Loading...

 

 

 

Пунџа со шамија

Ако сакате да ја облагородите вашата пунџа и да и дадете посебен „шарм“, зошто да не врзете елегантна свилена шамија околу јазолот? Ќе бидете изненадени од комплиментите за вашиот изглед.

 

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Hill (@taylor_hill)


Leave a Reply