Најголемите теории на заговор на кралското семејство

Сподели со своите пријатели

Британското кралско семејство отсекогаш било во фокусот на светското внимание, што и да се случува со нив. Деновиве, сите очи се насочени кон Бакингемската палата повеќе од кога и да било.

Loading...

И покрај официјалните и проверените вести, има многу шпекулации, теории на заговор…

А, кога станува збор за теориите на заговор, ви пренесуваме седум од најлудите теории на заговор кои се однесуваат на британското кралско семејство.

1. Рептилска раса

Поранешниот презентер на BBC, Дејвид Ајк, е познат во пошироката јавност како теоретичар на заговор, а една од неговите најпознати теории се однесува на кралското семејство.

Ајк тврди дека британското кралско семејство биле членови на Илуминати и дека ја заслужиле нивната моќ затоа што нивниот човечки предок се спарил со рептилски вонземјани.

Тој тврди дека теоријата објаснува зошто кралските семејства се опседнати со одржувањето на нивните крвни линии „чисти“ од другите кралства и непоколебливо тврди дека тој разговарал со луѓе кои виделе некои од светските моќници како се претвораат во рептили.

2. Чарлс и Дајана имаат ќерка Сара

Loading...

Дајана признала дека морала да посети гинекологот пред да се омажи за принцот Чарлс за да провери дали може да се породи, но некои луѓе го зеле тоа малку поинаку.

„Глиуб“ објави статија од 2014 година во која се тврди дека за време на прегледот, лекарот зел јајце клетки од Дајана за да изврши екстракорпорално оплодување.

Но, друг лекар украл ембрион што потоа неговата сопруга го носела девет месеци и тогаш „кралското бебе Сара“ се родило непосредно по кралската свадба во 1981 година?!

И пред Вилијам. И сето ова, наводно, било чувано во тајност од кралското семејство.

Потоа, во одреден момент, беа објавени фотографии од возрасна Сара, споредувајќи колку таа личи или не личи на Дајана…

Сепак, многу луѓе мислат дека „Глоуб“ фотографиите од „Принцезата Сара“ ги направил во фотошоп базиран на фотографии од покојната принцеза Дајана.

Целата приказна се чини дека се заснова на романот на Ненси Рајан, која имаше слична приказна за измислената долго изгубена ќерка Оливија.

3. Кралското семејство ја убило Дајана

Loading...

Откако Дијана и Чарлс се развеле и пред тој да се ожени повторно, Дијана напишала писмо во кое навела дека се чувствува дека е во опасност затоа што некој за кого напишала „планира“ да ги расипе сопирачките на автомобилот за да има несреќа, а Чарлс би можел да се премажи.

И покрај сомневањата на Дијана, доказите постојано укажуваат дека возачот бил пијан и дека тоа е причината за несреќата.

4. Дајана имала и трета бременост

Египетскиот бизнисмен Мохамед ал-Фајед, таткото на момчето на Дајана, ширел гласини дека Дајана е бремена со неговиот син, а дека принцот Филип не можел да го поднесе фактот дека неговиот внук ќе има египетски муслимански очув.

Но, обдукцијата не најде докази дека Дијана била бремена.

5. Кејт Мидлтон ангажирала сурогат мајка

Откако Кејт Мидлтон ја родила принцезата Шарлот, се ширеле гласини дека таа всушност не родила бебе. Некои тврдеа дека стомакот не е толку голем како што требал да биде по раѓањето, додека други рекле: „Не постои мајчински поглед во нејзините очи“.

Ова не вреди да се коментира.

Loading...

6. Принцот Хари не е син на Чарлс

Со години луѓето се сомневаа дека принцот Хари е всушност син на Џејмс Хјуит, кој имал афера со принцезата Дајана.

Иако некои велат дека аферата не започнала пред раѓањето на Хари, драмскиот писател Џон Конвеј тврди дека Хјуит признал дека врската започнала 18 месеци пред раѓањето на Хари.

Конвеј дури напиша и претстава на тема татковство што премиерно е прикажана во 2014 година.

7. Меган Маркл е политички заговор

Една теорија тврди дека бракот на Меган Маркл и принцот Хари е политички гамбит што ќе и овозможи на Велика Британија повторно да го презеде САД.

Loading...

Бидејќи децата на принцот Хари ќе бидат Американци, како и Британци, човекот може да прерасне во претседател и крал.


Leave a Reply