Најевтиниот хотел во Европа: Цената за ноќевање ќе ве остави во шок (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видеото објавено на Јутјуб пред две години, додека сè уште можеше да се патува, „Останав во најевтиниот хотел во Европа“, е вистински хит овие денови.

Loading...

Како што сугерира насловот, авторот Бенџамин Рич престојувал во најевтиниот хотел во Европа, поточно во Белорусија.

Името на хотелот е симболично, „Хотел“, а на првите снимки зад Бенџамин може да се види постара куќа.

Снимил сè со камера – влезот, ходникот, рецепцијата и на крај својата соба, во која има фрижидер, кревет, бања и телевизор.

Иако можеби не е можно да се заклучи од видеото, Бенџамин вели дека целиот хотел е многу чист и топол, а просторијата воопшто не треба да се заклучува бидејќи местото каде што е хотелот е многу безбедно.

Во еден момент ја откри цената на ноќта, а многумина останаа во шок. За сето ова и, како што тврди многу добра услуга, ќе плаќате само 3.5 евра за една ноќ!

Совршено место ако треба само да преспиете, а преку ден планирате да патувате на околните места. Одлично е и ако треба да останете некаде една ноќ за време на долго патување, тврди Бенџамин.

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *