Најдобрите другарки забремениле во исто време, но нема да ви се верува како (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Пријателството меѓу жените е нешто навистина посебно и свето, а желбите, тајните и искуствата се споделуваат со пријателите, а често и облеката и многу повеќе. И замислете да споделувате со вашите пријатели некои од најсреќните моменти во животот , како што се очекувањето на детето и неговото раѓање, односно породувањето?

Loading...

Токму тоа и се случило на Меди Кастелано, која, верувале или не, со уште три најдобри другари Ренди Паркс, Бритни Кент и Ло Бестон успеале во исто време да забременат, но и да има многу сличен термин. Немаше посреќно искуство за нас бидејќи знаевме дека ќе споделат нешто друго во нивното пријателство – деца родени во исто време

На видеото кое Меди го објави на своите профили на социјалните мрежи се гледаат фотографии од четири девојки  на плажа. Таа потоа објасни дека нивните бебиња се раѓаат едно по друго во интервал од само неколку недели.

– Споделивме толку многу работи во текот на животот што ни предизвикува неизмерна среќа фактот што нашите деца ќе имаат пријатели до крајот на животот од моментот кога ќе се родат – истакна Меди.

Сепак, ова не е крајот на приказната. Како и обично, среќен момент ги повикува другите, така што по нешто повеќе од една година, четири млади мајки дознаа дека повторно чекаат бебиња, со интервали од само неколку месеци една од друга.

 

 

Loading...

Видеото на кое се појавуваат со труднички стомаци е прегледано повеќе од 7,5 милиони пати и луѓето имаат поделени реакции. Имено, многумина се воодушевени од синхронизацијата меѓу своите пријатели, додека други се шокирани од случајноста. Има објаснување дека тоа всушност се случило поради нивната блиска врска која ја негуваат.

– Имате неверојатен систем за поддршка за сите четири. Ова е сон на секоја мајка – напишала една жена под фотографијата од нејзините најдобри пријателки.

Многумина дури отидоа на анализа и се поврзаа дека меѓу бебињата се две девојчиња и две момчиња, наведувајќи дека, ако не се работи за вештачко оплодување, до тоа истовремено оплодување дошло благодарение на доброто планирање и договор. Меди го потврдила токму тоа.

 

@maddiecastellano Story time on how 4 best friends got pregnant at the same time TWICE! Love u @lobeeston & @britneekent ❤️ #pregnant #pregnancy #momsoftiktok ♬ She Share Story (for Vlog) – 山口夕依