10.10.2019 01:10

Најавено „женско продолжение“ на филмовите „Џон Вик“

Facebook Twitter Google+

Продукциската куќа Лајонсгејт најави „женско продолжение“ на филмскиот акционен хит-серијал „Џон Вик“. Режисерската палка му припадна на Лен Вајсмен.

Во оригиналните три дела, главната улога ја имаше Кијану Ривс.Четвртиот филм е насловен „Балерина“. Познато е и дека сценариото ќе го пишува Шеј Хатен.

Loading...

Проектот е во претпродукција и не се откриваат повеќе подробности.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments