Најавени трите последни продолженија на „Брзи и бесни“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Сагата „Брзи и бесни“ ќе доживее уште три свои продолженија и конечно – приказната ќе заврши, соопштија продуцентите.

Loading...

Деветтиот дел, под наслов „Ф-9“ е во постпродукција и е најавен за 28 мај 2021 година. Тој е во режија на Џастин Лин и во него ќе глумат Вин Дизел, Шарлиз Терон, Џон Сена и речиси цела актерска екипа од претходно.

Лин ќе ги режира и последните два филма.

Серијалот лани доживеа и тн. „спин-оф“ на приказната – „Хобс и Шо“, со Двејн Џонсон и Џејсон Стејтам во главните улоги. Тој филм заработи речиси 760 милиони долари, па не се исклучени и други слични „одграноци“ на приказната.

 

 

Слободан Иванов

Loading...

Leave a Reply