21.02.2017 00:42

Над 100 лица повредени при судир на патнички возови во ЈАР

Facebook Twitter Google+

Над сто лица се повредени при судир на два патнички воза во Преторија, престолнината на Јужноафриканската Република. 

Поголемиот дел од патниците се здобиле со полесни повреди, јавува африканската новинска агенција повкувајќи се на вработените во интната помош.

Несреќата се случила во областа Рослин во Преторија, а портпаролот на итната медицинска служба, Јохан Питерс вели дека се повредени измеѓу 100 и 150 лица, додека 20 од нив се во критична состојба.

Во тек е истрага за причините за несреќата.

 

loading...

(EPK)


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments