21.02.2017 00:42

Над 100 лица повредени при судир на патнички возови во ЈАР


Над сто лица се повредени при судир на два патнички воза во Преторија, престолнината на Јужноафриканската Република. 

Поголемиот дел од патниците се здобиле со полесни повреди, јавува африканската новинска агенција повкувајќи се на вработените во интната помош.

Несреќата се случила во областа Рослин во Преторија, а портпаролот на итната медицинска служба, Јохан Питерс вели дека се повредени измеѓу 100 и 150 лица, додека 20 од нив се во критична состојба.

Во тек е истрага за причините за несреќата.

 

loading...

(EPK)


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments