Начинот на кој овој пар ја објави бременоста насмеа милиони луѓе (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кортни и Алекс Квист се млад брачен пар кој објавува слатки видеа од својот живот на TikTok.

Loading...

Кога сакале да ја споделат веста дека Кортни е бремена со своите следбеници, знаеле дека тоа мора да биде на интересен начин.

Овој пар, како и многу парови, не избра начин кој ги вознемирува луѓето, туку насмеа милиони луѓе со својата идеја, поточно онаа на Алекс.

Во видеото на TikTok, кое е прегледано 2,5 милиони пати, Кортни и Алекс ја објавија својата бременост со Ice Ice Baby од Vanilla Ice.

Во видеото, Алекс го држеше мразот до зборовите „ice, ice“, а потоа Кортни помина со рацете преку стомакот до стихот „baby“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ: Во Амазон снимено племе со кое никогаш не е стапено во контакт (ВИДЕО)

Нивната генијална идеја ги воодушеви корисниците на TikTok кои ги пофалија за нивната креативност.

 

 

Loading...

 

@thequistfamily Ice ice BABY QUIST coming soon 😄 #pregnant #funny #marriage #thequistfamily ♬ Ice Ice Baby (as heard in the movie Step Brothers) – Re-Recorded – Vanilla Ice