09.05.2019 10:22

На Табановце приведено лице барано за издржување затворска казна


На Граничниот премин Табановце, вчера околу 18 часот, по извршената проверка на лицето М.И.(38) од селото Зрновци, кочанско, било констатирано дека тој се барал за издржување казна затвор.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments