На Табановце приведено лице барано за издржување затворска казна

Сподели со своите пријатели

На Граничниот премин Табановце, вчера околу 18 часот, по извршената проверка на лицето М.И.(38) од селото Зрновци, кочанско, било констатирано дека тој се барал за издржување казна затвор.

Loading...

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *