08.04.2019 11:19

На Табановце приведено лице барано со потерница


На Граничниот премин„ Табановце“, вчера околу 14:10 часот при пасошка контрола било констатирано дека лицето Б.К.(37) од Скопје бил предмет на потрага за издржување казна затвор во траење од една година за сторено кривично дело по член 239 став 1 од Кривичниот законик – „затајување“, информираат од полицијата.

Б.К. бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments