На Табановце приведени мигранти кои илегално влегле во Македонија

Сподели со своите пријатели

Вчеравечер четворица државјани на Алжир, кои илегално оствариле влез во Република Македонија, биле приведени, информираат од Министерство за внатрешни работи.

 Во три часот по полноќ истите  биле предадени на УПС од СВР-Куманово за понатамошна постапка. Четирите лица биле патници во меѓународниот воз бр.334, кој  сообраќа на релација Скопје-Белград.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.