На свадба настанал молк кога дошол ред на обичајот што ја симболизира невиноста на невестата (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дури 36 милиони прегледи собра видео од една свадба каде имало кратка збунетост кај сватовите кога невестата не знаела каде е нејзината подвезица.

Loading...

Во тој момент младоженецот ја завлекол раката под венчаницата, но обичајот да ја соблече одеднаш бил прекинат пред гостите, на кои им требале неколку моменти да разберат што тргнало наопаку.

 

 

Бидејќи во некои култури, отстранувањето на свадбената подвезица симболизира земање на чистота и невиност на девојката, не требало многу време за девојката да биде „изрешетана“ со смешни коментари на социјалните мрежи.

Видеото е објавено на нејзиниот канал на ТикТок од нејзината кума Британи, а до денес има неверојатни 15.000 коментари.

 

Loading...

 

Во секој случај, подвезицата наскоро била пронајдена, снимките не откриваат каде и кога се наоѓа, а младоженецот го скратил своето страдање и го извадил со рака наместо со заби.

 

 

@brittanywlmsWhen you forget the garter @edmerand0 #wedding #fail #weddingfail #ohno #fyp #oops♬ Oh No – Kreepa


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *