На површината на Месечината пронајдена вода со помош на телескопот Софиа

Сподели со своите пријатели

На површината на Месечината е пронајдена вода за првпат со помош на телескопот Софиа, објави администраторот на НАСА, Џим Бриденстајн на својот профил на Твитер.

Loading...

Тој напиша дека сè уште не е познато дали може да се користи како ресурс.

Деталите за откритието ќе бидат објавени на прес-конференција што ќе се одржи наскоро.

Јасмина Тасевска


Leave a Reply