На осум години – Анџелина со своите изведби го воодушевува светот (видео)

Сподели со своите пријатели

Осумгодишната Анџелина Џордан е новата Ејми Вајнхаус, коментираат нејзините фанови на социјалните мрежи откако го проследија нејзиниот неодамнеше настап.
Се работи за песната “What A Difference A Day Makes” на Дина Вашингтон, и иако видеото е објавено минатата година, истото стана мега попупарно на социјалните мрежи од неодамна.
 Малото девојче од Норвешка е позната по победата во ”Јас имам талент” во Норвешка и тоа како најмлад натпреварувач, и веќе на осум години, таа сигурно чекори по патеките, еден ден навистина да ја замени прерано починатата пејачка Ејми Вајнхаус.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.