На наверојатен начин дознала дека мажот ја изневерува, прво дознала дека има дете со друга (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На социјалната мрежа ТикТок, многу популарен е предизвикот, што значи дека луѓето кои биле изневерени од нивните партнери, раскажуваат дека биле фатени како лажат.

Loading...

Една жена, инаку мајка на четири деца, објави навистина неверојатна приказна за тоа како открила дека сопругот ја изневерува, што се случило пред повеќе од десет години.

„Имам одлична приказна. Во тоа време, вестите за раѓањето на детето се објавуваше во весниците – името на родителите, полот на бебето, датумот на раѓање и болницата. Го видов името на мојот сопруг и друга жена“, започна една жена по име Ејми Едисон.

Откако ги дознала овие информации, таа решила да направи мало истражување на местото на болницата каде што се породила љубовницата на нејзиниот поранешен сопруг, бидејќи таму се објавуваат и фотографии од новороденчиња.

„Го напишав неговото и нејзиното име и навистина, тие добиле момче неколку дена претходно. Но, тоа не е сè, тие добиле девојче година и половина пред тоа. Така дознав дека ме изневерува”, додаде таа.

 

@aaddison01#stitch with @mamatoria28 #cheatinghusband #cheaters #divorce

♬ original sound – Ami Addison

Бидејќи нејзиното видео, поради навистина необична приказна, стана многу популарно на социјалните мрежи, Ејми подоцна објави уште неколку видеа во кои подетално го објасни своето искуство.

Loading...

По измамата, таа го оставила сопругот и се преселила во хотел со своите три деца неколку дена, а потоа, премотувајќи го „филмот“ наназад, сфатила дека имало многу алармни сигнали во бракот, што едноставно ги игнорирала – тој често работел прекувремено, трошел многу пари и постојано јадел надвор…

„Мажите имаат сосема друг живот, како го прават тоа? Едвај избалансирана работа и една врска”, коментира една девојка, додека другите главно пишуваа дека она што и се случило е „страшно”.

Добрата вест е што по целата оваа приказна, Ејми сега е во среќен брак со друг маж.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *