На мажот му поставила правила на однесување: Едно од нив налути многумина! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Љубовните експерти често предупредуваат на таканаречените „токсични љубовни врски“ во кои едниот партнер треба да биде доминантен над другиот.

Loading...

Сепак, има луѓе кои се навикнуваат на таква врска и тоа воопшто не им пречи или, како што многумина тврдат, молчат, бидејќи не знаат подобро.

Корисничка на социјалната мрежа ТикТок, по име Бејли, објавила видео во кое ги наведува прилично строгите правила кои мора да ги почитува нејзиниот сопруг и со тоа предизвика лавина од коментари.

Како што вели, нејзиниот сопруг не смее да има пријателки и не смее да комуницира со нив доколку таа не е до него.

– Ако сака да испрати порака до жена, морам да бидам тука и да видам што пишува. Но, пред се мора да бидеме најважни еден на друг, поважни дури и од нашите родители – рече таа.

Судејќи по коментарите, луѓето најмногу ги изнервирало тоа што таа сака да им прави непријатност на неговите родители.

-Тоа се две различни љубови. Тие се негови родители, а ти си жена, како воопшто можеш да го споредиш тоа – беше коментарот на едниот, а другиот додаде:

– Ова е тотална глупост, зошто едноставно не признаеш дека немаш ни трошка доверба во сопругот – напиша тој.

Loading...

Бејли се обиде да се оправда тврдејќи дека овие правила важат и за неа и дека нивниот брак функционира совршено

 

@bmcpherPart 1? 🤣🤷‍♀️ #marriage #marriagerules #husbandandwife #christianmarriage #momsoftiktok♬ BUNNY IS QUEEN – Bunny Barbie🐰