На интернет осамна аматерска снимка од акцијата на МВР во Гази Баба

Сподели со своите пријатели

Министерството за внатрешни работи, за денес во 13:30 часот најави прес конференција на која ќе даде детали за денешната акција во повеќе градови низ Македонија, во која се приведени осомничени помагачи на паравоените структури на ИСИС во Блискиот Исток.

Loading...

Специјалните единици на МВР денес спроведоа акција на приведување во Куманово, Струга, Гостивар и скопска Гази Баба, каде според првичните информации се приведени повеќе од десетмина осомничени лица.

Тие се изведени пред истражен судија, а во очекување на официјална снимка, на каналот Јутјуб се најде аматерска снимка од приведувањето во Гази Баба.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.