На ГП „Табановце“ уaпасено лице барано за издржување затворска казна

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, вчера во 13:20 часот, на ГП „Табановце“ е упасен Ќамил Ј.(1961) од Скопје.

Loading...

Тој се пријавил за излез од Македонија, и при пасошка контрола е констатирано дека истиот евидира на СТОП листа и е предмет на потрага од 24.12.2014 година за издржување казна затвор во траење од 1 месец и 10 дена.

Во 14,20 часот со потврда за предавање на лице е предаден на УПС од СВР–Куманово за понатамошна постапка.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.