На дедо од Куманово вооружени крадци му однеле пари и мобилни телефони

Сподели со своите пријатели

Седумдесет и едногодишен жител на Куманово викендов останал без пари и своите мобилни телефони, откако двајца крадци, од кои едниот вооружен му ги украле.

Loading...

– На 11.09.2021 во 22.40 часот во СВР Куманово Џ.И.(71) од Куманово пријавил дека околу 22.10 часот  во неговиот дом во Куманово бил физички нападнат од две лица, од кои едното имало пиштол, кои му одзеле пари и два мобилни телефони, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата извршен е уви и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски