14.08.2019 08:30

На четири локации изминатото деноноќие горела сува трева во Куманово

Facebook Twitter Google+

Сува трева горела на четири локации низ кумановско, во текот на изминатите 24 часа.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи сува трева горела на локацијата Спомен Костурница, во атарот на селата Младо Нагоричане и Агино село, како и на Железничка станица.

loading...

Во исте интервенции чествувале по тројца пожарникари со по едно противпожарно возило.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments