14.08.2019 08:30

На четири локации изминатото деноноќие горела сува трева во Куманово


Сува трева горела на четири локации низ кумановско, во текот на изминатите 24 часа.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи сува трева горела на локацијата Спомен Костурница, во атарот на селата Младо Нагоричане и Агино село, како и на Железничка станица.

loading...

Во исте интервенции чествувале по тројца пожарникари со по едно противпожарно возило.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments