11.09.2019 10:58

На автопатот Куманово – Табановце истоварил мигранти, но уапсен е во Скопје


На автопатот Куманово – Скопје вчера околу 04:00 часот полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварал 10 мигранти од Сирија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Мигрантите заедно со возачот биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

loading...

Се работи на расчистување на случајот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments