МВР објави снимка од акцијата „Молња“ (видео)

Сподели со своите пријатели

Во големата полициска акција која се одвиваше утринава во дел од липковските села уапсени се повеќе лица обвинети дека биле логичка подршка на терористичката група која дивееше на 9-ти и 10-ти мај годинава во населбата Тоде Мендол.

Loading...

Како изгледаше акцијата на специјалната единица на МВР погледнете во видеото кое го објавија на интернет.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.