МВР: Кумановец баран за силување е депортиран од Белгија

Сподели со своите пријатели

Како што информира МВР во вчерашниот билтен, на 10 ноември околу 15,00 часот, на влез во Република Македонија  на ГП „Аеродром Александар Велики-Скопје“ е депортиран С.И.(31) од Куманово поради илегален престој од Белгија .

Loading...

По извршената проверка, констатирано е дека истиот се бара за издржување казна затвор во КПУ Куманово за сторено кривично дело „силување“.

Истиот е спроведен за понатамошна постапка.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.