Му се заглавила чаша во анус: Три дена се обидувал да ја извади па завршил во болница

Сподели со своите пријатели

Непалец дошол во итната медицинска помош по три дена неподносливи болки.

Loading...

Тој признал дека ја вметнал чашата во анусот додека бил пијан поради сексуално задоволство, пишува сторијата на New York Post првично објавена од Journal of Nepal Medical Center.

Два дена не можел да има нужда, но, како што е соопштено од Журналот на медицинскиот центар на Непал, можел да има гасови и не крварел. Но многу болело.

На лекарите им кажал и дека сам се обидел да го извади стаклото. Кога тоа не функционирало, се јавил во итната медицинска помош.

По рендгенот, лекарите се обиделе да го извлечат стаклото, но не успеале бидејќи се свртело.

Морале да го отворат

Го заспале и му го отвориле стомакот. Потоа се обиделе да го „турнат“ стаклото низ вратата број 2, но таа била превисока.

Морале да влезат во неговото дебело црево и да ја извадат чашата. Седум дена бил во болница. Еден месец подоцна тој целосно се опоравил.

На Хрвати им се главеле и противвоздушни куршуми

Во ноември 2011 година, маж (50) почина во Одделот за итна помош на Сестрите на милосрдието на КБЦ во Загреб со противвоздушен куршум долг 20 милиметри и 11 сантиметри забоден во неговиот анус.

Loading...

На пациентот му била дадена анестезија за да се опушти, а потоа предметот нежно бил отстранет со форцепс.

За време на зафатот кој не бил трауматичен за пациентот, во ниту еден момент немало опасност од експлозија, тврделе тогаш лекарите.

Веднаш по процедурата, веднаш штом завршила анестезијата, пациентот бил отпуштен дома.

Отстранетиот куршум го земале пиротехничари и како и секоја друга експлозивна направа што ја запленуваат, уништена е под контролирани услови.

Откако мажот бил пуштен од болница, полицијата му тропнала на вратата.

Морале да го пребараат неговиот стан за да се уверат дека не крие повеќе експлозивни направи.

„Заглавен“ во метален прстен

Неверојатен, бизарен случај на ослободување на пенис и тестиси стискани со прстен на итната помош во болницата во Пула заврши среќно.

По неколкучасовна борба со прстенот, машката гордост конечно се ослободила од „оковите“.

Loading...

Во итната помош дошол средовечен маж со грч на лицето и објаснил дека има силни болки.

Во овој невиден случај дури интервенирале и пожарникарите од Пула, кои ги ослободиле гениталиите и тестисите на мажот од пригодниот сексуален „апарат“.

Неофицијално дознавме дека прстенот бил дебел околу два сантиметри, а дали повредениот во моментот на ставањето на прстенот бил сам или во друштво не се знае.

Од анусот ваделе јагнешки коски, саксии, тиквички…

Проблемот настанува кога, во безобразните и бизарни сексуални игри, предметот бега во широкиот дел од анусот наречен ампула.

Еден пациент успеал да вметне тиквичка во анусот. Во болница се пријавил дури два дена подоцна бидејќи мислел дека ќе излезе сама од себе, но во меѓувреме тиквата веќе почнала да скапува.

Понекогаш последиците може да се решат ако лекарот користи само форцепс. Во некои случаи, ситуацијата е опасна по живот, па предметите мора да се отстранат хируршки преку абдоминалната празнина.

Пациентите на кои им се отстранети разни предмети од анусот, според искуството на лекарите, ретко се припадници на средната класа или луѓе од селата.

Тие се обично комуникативни и детално и без срам зборуваат за нивните преференции на лекарите.

Loading...

Тие често се во брак и имаат деца, пишува 24сата.хр.