Му испратила на момчето фотографија од патување, по еден чуден детаљ сфатил дека го изневерува

Сподели со своите пријатели

Корисник на Редит сподели приказна за тоа како сфатил дека девојка го изневерува – чекор по чекор. Сепак, клучниот детал од „лошата“ фотографија која му ја испратила од хотелската соба.

Loading...

Како што рекол, неговата девојка неколку дена претходно заминала на службен пат. Кога пристигнала во хотелот почнала да му ги испраќа своите секси фотографии, а око му привлекол куфер кој стоел на аголот од собата.

 

 

„Сфатив дека таа нема таков куфер“, објасни тој.

Потоа ја прашал дали патува сама и кој е бројот на нејзината соба. Таа му рекла дека „секако дека е сама“ и дека не познава никого во Атланта, а му го дала и бројот на собата, што му е потребна информација за понатамошно истражување.

По разговорот со персоналот на хотелот, излезе на виделина дека на тој број е регистриран гостин по име Том.

Loading...

 

 

Рекол дека веднаш ја спуштил слушалката и и рекол дека ја чекаат работите „во кантите за отпадоци пред станот“, пренесува Index.hr.