Му донирала бубрег на своето момче, а тој ја изневерил во Лас Вегас и ја оставил само 10 месеци подоцна (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Колин Ле (30) од Америка, донираше бубрег на маж со кој се забавуваше, а тој стана вирален на социјалните мрежи откако таа откри дека тој раскинал со неа само неколку месеци по операцијата.

Loading...

Таа објасни дека на нејзиното момче во тоа време му била потребна трансплантација на бубрег бидејќи се борел со хронична бубрежна болест поради која морал да оди на дијализа на само 17 години.

Таа доброволно донирала еден од нејзините бубрези откако тестот покажал дека се совпаѓаат, но помалку од една година по операцијата тој ја изневерил, а потоа и раскинал неколку месеци подоцна.

 

 

Ѕвездата на ТикТок собра повеќе од 2 милиони лајкови на нејзините видеа во кои споделува катастрофален редослед на настани, а многумина ја фалат што му го спасила животот на нејзиното поранешно момче и коментираат дека не го заслужува тоа.

Во едно од нејзините први видеа, Колин откри дека нејзиното поранешно момче и кажало дека неговиот бубрег функционира со помалку од пет проценти.

Loading...

– Решив да се тестирам за да видам дали се совпаѓаме затоа што не сакав да го гледам како умира. Бев многу нервозна“, рече Колин.

Кога дознала дека се совпаѓаат, Колин продолжила со донацијата и двајцата целосно закрепнале по успешната трансплантација. Меѓутоа, во следното видео таа објасни дека нивната врска набрзо била под притисок.

Седум месеци по процедурата, нејзиното момче тврдеше дека ќе оди на ергенска забава во Лас Вегас со неговата црковна група за викенд.

 

 

Колин рече дека не била загрижена за патувањето бидејќи тој бил побожен христијанин и решила да се фокусира на учењето за завршните испити. Но, набрзо била шокирана кога нејзиното момче се вратило дома и открило дека ја изневерувал додека бил отсутен.

„Подоцна започнаа многу кавги… На крајот му простив и му дадов втора шанса“, рече таа.

Loading...

Колин објасни дека само три месеци подоцна ја прекинал врската со зборовите: „Ако сме предодредени еден за друг, Бог на крајот повторно ќе не обедини“. Потоа ја блокирал на сите социјални мрежи.

– Не те заслужи ниту го заслужи бубрегот што му го подари – пишуваше во коментар, додека последниот рече: „Сепак треба да се гордееш со себе, најголема награда е да знаеш дека си спасил нечиј живот. “, пишува Daily Mail.

 

@colleeeniie

Everything happens for a reason 😬 #fyp #foryoupage #foryourpage #fypシ #kidneydonation #kidneydonor #relationshipgoals #relationships

♬ original sound – boiwhatdahelllboi1